Francouzská podnikatelská aktivita se v meziměsíčním měření zmenšila nejvíce za poslední 4 roky. Druhé největší ekonomice eurozóny tak znovu hrozí úpadek do recese. Index nákupních manažerů (PMI) za výrobu klesl na 43,9 bodu. Výrobní sektor tak zůstává i výhledově v negativní situaci. PMI za služby ztratilo 0,8 bodu, když kleslo na 41,9 bodu. Hlavní ekonom společnosti Markit Chris Williamson predikuje Francii 0,7 procentní kontrakci v tomto čtvrtletí. Nezaměstnanost zůstává nad 10 procentní hranicí a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla zlepšit.
Největší ekonomika eurozóny dnes dostala také zhoršené zprávy. Německý PMI za výrobu se znovu propadl do kontrakčních hodnot po 2měsíčním růstu, když klesl na 48,9 bodu. Německu rapidně ubylo nových objednávek a zpomalila poptávka z jihu Evropy. Podobný propad zažil i sektor služeb, u kterého ekonomové očekávali růst. PMI index se propadl z 54,1 bodu na 51,6. Stále tak zůstává nad hodnotou 50, která odděluje expanzi od kontrakce, ovšem je otázkou zda se ekonomice podaří tato čísla udržet.
Eurozóna hlásí podobná čísla jako její dvě největší ekonomiky. Výrobní PMI se propadl na 46,6 bodu z únorových 47,9. Tento výsledek negativně překonal očekávání ekonomů 48,2 bodu. Výrobní PMI tak zůstává již devatenáctý měsíc v kontrakčních hodnotách. Ekonomika eurozóny by tak mohla v tomto čtvrtletí zpomalit o 0,3 procenta. PMI v sektoru služeb se dostalo na 5měsíční minimum, když kleslo na 46,5 bodu z předchozích 47,9.
Měnový index eura BOSSAEUR reagoval na špatné zprávy silným oslabením, ani napodruhé se mu nepodařilo vzepřít rezistenci Fibonacciho hladiny 38,2 a po dvojitém vrcholu zamířil zpět k předchozím minimům. Výprodeji napomohla také skrytá medvědí divergence na oscilátoru. Trh se tak stále drží pod dlouhodobým pohyblivým průměrem 100 a výhled na euro zůstává negativní.