Jeroen Dijsselbloem šéf euroskupiny včera vytvořil nový krizový model, když podpořil kyperské bezprecedentní řešení a navrhl, aby se tak postupovalo i v případě jiných zemí eurozóny, které se dostanou do bankovní krize. Evropská unie rozhodla o zdanění vkladů vyšších než 100 000 eur. Vzhledem k tomu, že třetinu depozitů na Kypru mají Rusové, tak se dá očekávat, že tento krok EU nezůstane bez ohlasu. Banky na Kypru zůstávají nadále zavřené a nejdříve otevřou ve čtvrtek.
Šéf americké centrální banky (FED) Ben Bernanke včera ve svém projevu v Londýně znovu obhajoval kvantitativní uvolňování, tentokrát přidal argument o pomoci i zahraničním zemím. Program nákupu dluhopisů, který FED provádí, byl při tom již několikrát ze zahraničí kritizován, kvůli vlivu na měnové trhy. FED však bude i nadále pokračovat v rozvolněné monetární politice, která cílí na snížení míry nezaměstnanosti a podporu ekonomického růstu. Letošní rok by měl přinést USA růst v rozpětí 2,3 až 2,7 procent.
Guvernér australské centrální banky (RBA) Glenn Stevens ve svém projevu překvapivě příliš neřešil domácí situaci, ale věnoval se spíše nadcházejícímu předsednictví skupiny G20. Stevens se domnívá, že je potřeba podpořit implementaci již odsouhlasených finančních pravidel, namísto schvalování nových. Austrálie bude předsedat G20 v příštím roce.
EUR/USD včera velmi výrazně oslabilo a dokázalo se vrátit k předchozím minimům kolem ceny 1,285. Odraz směrem na jih, přišel po testování klesající trendové čáry z denního grafu a rezistence 1,3044. Od dnešní seance se očekává pokračování v medvědím trendu. Důležité ovšem bude čekání na správný moment, kdy nastoupit do rozjetého vlaku. Indikátor RSI včera dosáhl na support 24,77, od kterého má tendenci posilovat. Proto by dnešní ideální vstup mohl přijít na jedné z Fibonacciho hladin.