Evropské akciové trhy by dnes měly otevřít o něco výše díky politickým krokům Kypru. Tam se provádějí poslední ochranná opatření před čtvrtečním znovuotevřením bank. Tisíce Kypřanů se mezitím chystá do ulic protestovat proti až 40 procentnímu zdanění depozitů vyšších než 100 000 eur. Lid už vyzval guvernéra tamní centrální banky k resignaci.
Německá spotřebitelská důvěra agentury GfK zůstala v meziměsíčním měření nezměněna na 5,9 bodech. Průzkum se provádí mezi zhruba 2 000 Němci. GfK přiznalo, že průzkum byl prováděn před dořešením krizové situace na Kypru a tak můžeme příští měsíc očekávat změnu.
S&P/Case Shiller index, který mapuje ceny domů ve 20 metropolích USA, vzrostl o 8,1 procenta v meziročním srovnání a jde o největší nárůst od roku 2006. Prodej nových rodinných domů klesl v únoru o 4,6 procenta a sezónních 411 00 jednotek. Spotřebitelská důvěra měřená společností Conference Board, se v březnu dočkala propadu na 59,7 bodu z únorových 68 bodu. Pouze 14,4 procenta respondentů si myslí, že se bude podnikatelské prostředí v nadcházejících 6 měsících zlepšovat. 18,3 procenta naopak očekává ekonomické zhoršení. Pesimisticky hodnotí průzkum i situaci na trhu práce a většina respondentů nevidí dostatek pracovních příležitostí.
EUR/USD pokračuje ve své konsolidaci po pondělním výprodeji. Oscilátory nám nabídly býčí divergenci, která by mohla vést korekci k hladině 1,288. Výhledově zůstává eurodolar v medvědím trendu a je otázkou, kde do trendu nastoupit. Nejbližší rezistenční hladiny jsou znázorněny Fibonacciho návratností.