Společnost dle nás postupně celý projekt loterie utlumí, což jde dobře vidět z kroků, které již byly učiněny v druhé polovině loňského roku. Tedy silné zredukování marketingových nákladů spojených s číselnými loteriemi. Nadále se však firma bude dle našich odhadů angažovat v segmentu stíracích losů, což je odvětví, ve kterém se Fortuně daří nad očekávání. Atraktivitu segmentu stíracích losů zvyšuje i fakt, že je tato činnost v porovnání s kurzovými sázkami spojena s mnohem vyššími maržemi.
Vzhledem k segmentu kurzových sázek však půjde jen o doplňkový byznys, přičemž se firma bude dle našich odhadů nadále soustředit na postupný růst na trzích jako je Polsko či Česká republika. Hlavně Polsko vnímáme jako zemi s velkým potenciálem a sama firma nevylučuje další akvizice na tomto trhu.
Kromě změny odhadů hospodářských výsledků doznaly úprav i další parametry v našem modelu ocenění. Vzhledem k poklesu výnosů desetiletých vládních dluhopisů zemí, kde Fortuna působí a které používáme jako benchmark pro určení bezrizikových sazeb, jsme například snížili nastavené úrovně těchto sazeb. Silněji jsme naopak zvýšili rizikové prémie. Kombinací těchto vlivů se oproti předchozí analýze mírně zvýšily vážené náklady kapitálu.
Po provedení všech změn jsme dospěli k dvanáctiměsíční cílové ceně akcie na úrovni 115 CZK. Závěrečný kurz akcií Fortuny na pražské burze ze dne 28. března byl 97 CZK, z čehož vyplývá 19% prostor do naší cílové ceny. Dle metodiky uvedené na konci této analýzy tak stanovujeme investiční doporučení na stupni „Akumulovat“ namísto dříve uváděného „Koupit“.
Kompletní analýza ke stažení zde. (656,68 KB)