Pohyb eurodolaru si v posledních dnech zaslouží srovnání s jízdou na horské dráze. Politické novinky střídají ty ekonomické a jednomu aby se z toho zatočila hlava. Velmi zajímavou zprávu přinesly německé noviny, které informovaly o revoltě německé centrální banky (Bundesbank) směrem k Evropské centrální bance (ECB). Němečtí bankéři odmítají nakupovat státní dluhopisy prostřednictvím přímé měnové transakce (OMT) a odvolávají se k domácímu ústavnímu soudu. Podle Sebastiena Galy, měnového stratéga z Societe Generale připomněla Bundesbanka ECB, že není věřitelem všech vlád v eurozóně a nehodlá podstupovat rizika spojená s tímto programem. Ve své podstatě jde o další negativní zprávu pro euro, které před propadem drží rezistence 1,30. Před ECB stojí otázka, zda snížit úrokovou sazbu ze současných 0,75 procent. Podmětem pro toto rozhodnutí mohou být také včerejší data ze Španělska, kde počet nezaměstnaných přesáhl hranici 6 milionů, nebo v dluzích se topící Kypr.
Americké hospodářství dosáhlo v prvním čtvrtletí roku 2013 růstu o 2,5 procenta, což je sice příjemný výsledek, avšak zůstávají nenaplněné představy o 3 procentním růstu. Největší ekonomika světa tak pozitivně navázala na 0,4 procentní růst ze závěru roku 2012. HDP bylo kladně ovlivněno všemi sektory ekonomiky. Spotřebitelské výdaje vzrostly o 3,2 procenta a výrazně tak dopomohly k dnešnímu výsledku, protože tvoří dvě třetiny americké ekonomiky. Někteří ekonomové se obávají vlivu zvýšené daňové zátěže a úsporných programů, které mohou zabrzdit spotřebitelské výdaje ve druhém čtvrtletí. Úlevou pro domácnosti může být slabý růst inflace o 0,9 procenta, což je nejpomalejší tempo od druhého kvartálu 2012.
EUR/USD je uvězněno v konsolidační formaci obdélníku a nic na tom nemění ani zpráva o americkém HDP. Důležitou hladinou zůstává rezistence 1,30, jenž drží trh nad vodou. Cena se již obchoduje pod klouzavým průměrem 100, což svědčí o mírné převaze medvědů. Následné proražení rezistence, by mohlo uvolnit cestu v k větším pohybům.