Španělská ekonomika zažila v prvním čtvrtletí letošního roku již sedmý propad v řadě a hlouběji se tak ponořila do recese. V prvním kvartále došlo ke zpomalení růstu o 0,5 procenta, což naplnilo očekávání analytiků. V meziročním srovnání se ekonomika propadla o 2 procenta. Španělsko také trápí obrovská nezaměstnanost (27,2 procenta), která zatím nedává naději na lepší výsledky v budoucnu.
Německá nezaměstnanost rostla již druhý měsíc v řadě a je tak dalším argumentem svědčícím o zhoršené ekonomické situaci v největší ekonomice Evropy. Počet nezaměstnaných se meziměsíčně zvýšil o 4 000 na celkových 2,94 milionu obyvatel, přičemž ekonomové očekávali růst o pouhé 2 000. Míra nezaměstnanosti zůstává na 5,4 procentech.
Italská míra nezaměstnanosti zůstává u 20ročních maxim poté, co v březnu byla viditelná neochota společností najímat nové zaměstnance a situaci nepomohla ani politická nejistota ohledně nové vlády. Míra nezaměstnanosti zůstala nezměněna na 11,5 procentech. Nezaměstnanost se tak drží nad hranicí 10 procent již 14 měsíců.
Míra nezaměstnanosti v eurozóně vzrostla v březnu na rekordních 12,1 procenta z předchozích 12 procent a vyvinula tak nepřímo tlak na Evropskou centrální banku, aby přijala další opatření k nastartování ekonomiky. Bez práce se ocitlo 19,2 milionu občanů eurozóny, což je přírůstek o 62 000 oproti únoru. Podle dnešního výsledku však nemůže najít zaměstnání čtvrtina mladých lidí.
Měnový index BOSSAEUR sdílí osud měnového páru EUR/USD. Euro se ocitlo v úzkém konsolidačním pásmu, ve kterém se i nadále pohybuje. K dnešnímu mírnému oslabení eura přispěly negativní zprávy z Evropy a skrytá medvědí divergence, která tlačí trh zpět k supportu 126,076. Po opuštění konsolidačního pásma bychom se mohli dočkat výraznějšího pohybu.