ZEW index německého ekonomického sentimentu se v dubnu zvýšil o zanedbatelných 0,1 bodu na 36,4 bodu. Index slouží jako výhledový indikátor na nadcházejících 6 měsíců. Jde o zklamání, protože ekonomové očekávali dosažení 40 bodové hranice. Ekonomický sentiment eurozóny vzrostl v dubnu na 27,6 bodu z březnových 24,9. Eurozóna směřuje svoji pozornost hlavně na zítřejší zveřejnění německého HDP za první kvartál. V posledním čtvrtletí loňského roku kontraktovala největší evropská ekonomika o 0,6 procenta a je tedy krok před úpadkem do recese. Ekonomové však očekávají 0,3 procentní růst, hlavně díky zvýšené průmyslové produkci.
Průmyslová produkce eurozóny vzrostla v březnu nad očekávání, když posílila o 1 procento. Dobrý výsledek je zásluhou růstu energetické produkce, která se dostala na 20měsíční maximum. Průmysl vzrostl nejsilněji od července 2011 a překonal tak 0,4 procentní očekávání. Problémem eurozóny zůstává, že Francie a Itálie znovu zaznamenaly kontrakci ve své produkci a nenaplňují svoji roli druhé a třetí největší ekonomiky. Energetická produkce vzrostla meziměsíčně o 3,8 procenta.
Eurodolar reaguje na zveřejnění dnešních dat velmi rozpačitě, na 4hodinovém grafu se tvoří nerozhodná „doji“ svíčka. Trh se stále drží nad supportem 1,30 a odmítá pokračovat ve výprodeji. V případě pozitivní reakce na průmyslovou produkci by se EUR/USD mohlo dostat až k Fibonacciho hladině 50, kde by se mohl utvořit nižší vrchol, který by potvrdil medvědí náladu.