Na asijské trhy se vrátilo sebevědomí, poté co japonská centrální banka (BOJ) ujistila investory, že zatím neplánuje změny ve své monetární politice. Japonský akciový index Nikkei dosáhl 5 a půlletého maxima po ukončení dvoudenního zasedání BOJ. Centrální banka bude podle svých představitelů pokračovat v zavedené politice, kritiku sklidila BOJ za nevyjádření se k japonskému trhu s dluhopisy, který dosahuje vysokých hodnot. Japonská obchodní bilance byla negativně zasažena slabým jenem, který prodražil import zboží a bilance tak skončila v deficitu 764,365 miliard jenů. Hodnota exportu se ve srovnání s březnem nezměnila.
Trhy dnes čeká vystoupení šéfa FEDu Bena Bernakeho, který promluví v americkém kongresu o budoucnosti kvantitativního uvolňování. Od Bernankeho se očekává mlžení a nejasné vyjádření k budoucnosti programu. Podle některých vyjádření členů bankovní komise FEDu (FOMC) by v nejbližší době mělo dojít k rozhodnutí o postupném snižování stimulační částky ze současných 85 miliard dolarů.
Britská centrální banka (BoE) dnes zveřejní zápis ze svého posledního jednání. K žádným zásadním změnám v politice banky nedošlo, a tak se čeká na příchod nového guvernéra Marka Carneyho, který v úterý prohlásil, že Evropa potřebuje „velké reformy“, jinak ji čeká dekáda stagnace. Rovněž zdůraznil, že Evropa by se měla podívat na japonský měnový experiment vedoucí k podpoře růstu. Británie včera zveřejnila nižší inflaci, čímž se Carneymu otevřel prostor pro vlastní „měnové experimenty“ v pozici šéfa BoE, do nějž usedne již za dva měsíce. Británie také zveřejnění v 10:30 dubnové maloobchodní tržby. Investoři dnes budou také sledovat summit Evropské rady v Bruselu. Jednat by se mělo o daňové politice a způsobu vybírání daní.
EUR/USD pokračuje v cestě korekčním kanálem. Skrytá býčí divergence zůstává v platnosti a vrchol denní seance by se mohl nacházet u Fibonacciho hladiny 38,2. Případné proražení této rezistence by na trhy uvrhlo krátkodobou býčí náladu a čekalo by se na reakci na Fibonacciho hladině 50. Bude-li eurodolar pokračovat medvědím trendu, tak bychom dnes mohli být svědky proražení supportu 1,2911.
GBP/USD se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu a razí si cestu dolů. Momentálně se nacházíme u dolní linie kanálu a případný dobrý výsledek maloobchodních tržeb by mohl GBP/USD posunout k rezistenci Fibonacciho hladiny 23,6. Střednědobě však tento pár zůstává v negativním výhledu.
USD/JPY pokračuje v posilování a je podporováno rostoucí trendovou čarou. Hlavním supportem pro dnešní obchodování je hladina 102,0, která by měla trh v případě proražení trendové čáry podržet.
USD/CADvytvořil na 4hodinovém grafu formaci rostoucího trojúhelníku a je třeba počkat na jeho proražení. V případě proražení nahoru, stojí nad trhem dlouhodobá klesající trendová čára. Jako bezpečnější scénář se tedy jeví průraz dolů a mírné posílení kanadského dolaru.