Britský obchodní deficitse nad očekávání snížil. Poté co v dubnu rapidně poklesl import, se obchodní bilance dostala do záporného rozdílu 8,224 miliardy liber z původně očekávaných 8,8 miliard. Obchodní bilance se zeměmi mimo Evropskou unii klesla v dubnu na -3,41 miliard z březnových -3,74 miliard. Síla exportu přímo závisí na ekonomickém stavu eurozóny, protože právě do těchto zemí vyváží Británie více než polovinu svého zboží. Ekonomika eurozóny zatím nenabrala správný směr a tak tento meziměsíční výsledek může být způsoben volatilními podmínkami na trhu.
Britská centrální banka (BOE)zveřejnila průzkum zaměřený na vývoj inflace. Podle výsledků by britská ekonomika měla i v nadcházejících 12 měsících trpět vysokou inflací 3,6 procenta. Do dvou let by pak mohla klesnout na 3,3 procenta. Samotná BOE cílí na inflaci kolem 2 procent.
Německá průmyslová produkcese dočkala meziměsíčního růstu o 1,8 procenta. Úspěšně tak navázala na březnový růst o 1,2 procenta a vyvrátila tak odhady o stagnaci (0,0 procentní růst). Dubnový výsledek je nejlepším za poslední rok a meziročně si produkce polepšila o 1,0 procento.
EUR/GBPse udržuje v intradenním medvědím trendu, který je ohraničen klesajícím trendovým kanálem. Hlubšímu poklesu zatím vystavila stopku Fibonacciho hladina 23,6 (kulaté číslo 0,85) s klouzavým průměrem 200. Tato hladina se pro další výprodej jeví jako zásadní. Proražení kanálu by mohlo přinést změnu krátkodobého trendu.