a ... byly o něco nižší a spolu s poklesem hrubé marže se staly důvodem pro výprodej. Cena akcie spadla o 2,8 dolarů na 23,25 - své nové 52-týdenní minimum. Pokles ceny byl doprovázen velkými objemy, když bylo zobchodováno více než 230 milionů kusů (zhruba pětinásobek běžného denního objemu). Intel se tak stal těžkým kamenem uvázaným na tržním krku. Index Dow Jones industrial se propadl o 40 bodů, Nasdaq ztratil téměř 1%. Intel byl samozřejmě nejhorším komponentem DJIA a podílel se velkou měrou na jeho propadu. Letos jeho akcie ztratily více než 28%.

Nejlepším titulem DJIA se stal McDonald’s s růstem 4%, po oznámení velmi dobrého výhledu na zisk za druhé čtvrtletí – 47 centů na akcii. Rovněž příznivý je odhad tržeb, které by měly globálně vzrůst o 7,8%, což by byl největší nárůst za druhé čtvrtletí od roku 1987.
Co by mohlo pomoci Nasdaqu, který jen za červenec ztratil 7%? Možná to budou IBM a dalších technologických firem. Ve středu po uzavření trhu oznámil výsledky jeden z největších rivalů Intelu – Advanced Micro Devices, známější pod svoji zkratkou AMD, který oznámil zisk oproti ztrátě ze stejného období před rokem. Ale zárověň také prozradil, že čekal větší tržby a tak se jeho akcie v „after-hours“ propadaly. Společnost Apple Computer oznámila zisk ve výši 16 centů za akcii, trojnásobek zisku více než před rokem. Navíc její tržby vzrostly o 30% díky úspěchu přehrávače iPod. Polovodičový sektor utrpěl opravdu těžkou ránu. Jedinou společností, která se udržela blízko své otevírací hodnoty byla společnost Texas Instruments. Nejhůře dopadl samozřejmě Intel. Akcie AMD a National semiconductor ztratily 5%.
Nezůstal ušetřen ani sektor dodavatelů zařízení pro výrobu čipů. Společnost KLA-Tencor, která oznámila své výsledky byla hlavním hlavním tahounem propadu se ztrátou 7,7%. Lídr sektoru, Applied Materials, ztratil 6%. Výrobci počítačů Dell a Hewlett-Packard rovněž zaznamenaly ztráty.
Středečním vítězem se stala společnost Juniper Networks, když její akcie zaznamenaly růst o 13% poté, co oznámila dvakrát lepší výsledek než předpokládali analytikové. Celkově však sektor sítí mírně ztratil. Poměrně zajímavý byl růst cen akcií Microsoftu o 2%, který by možná někdo v souvislosti s vývojem akcií Intelu nečekal.
Biotechnologická společnost Genzyme včera ohlásila zisk za druhé čtvrtletí ve výši 44 centů na akcii, což předčilo o 4 centy očekávání analytiků. Akcie Genzym včera posílily o 12,5%. Růst ceny akcií spojený s pozitivními výsledky zaznamenala také společnost Harley-Davidson. Cena jejích akcií vzrostla o 5,6%. Odhady analytiků předběhla i Bank of America, ale její akcie se propadly téměř o 1%.
Makroekonomické zprávy nebyly příliš příznivé. Zásoby ropy za minulý týden poklesly o 2,1 milionu na 302, 9 milionů barelů. Maloobchodní prodeje za červen klesly o 1,1%, což je hodně v porovnání s květnovým růstem 1,4% i oproti předpokladům analytiků, kteří odhadovali pokles o 0,7%. Importní ceny za červen neočekávaně klesly o 0,2%. Exportní ceny klesly o 0,6%, což byl jejich první pokles za více než rok. Obě čísla tak zahnaly inflační obavy.