Australská centrální banka (RBA) zanechala v noci na dnešek nezměněné úrokové sazby na 2,75 procentech. Podle komentáře RBA si bankéři nechávají prostor pro případné uvolnění monetární politiky a dle jejich názoru je australský dolar stále příliš silný. V reakci na toto prohlášení ztratil AUD/USD téměř 1 procento ze své hodnoty, když klesl pod 0,92.
Britská obchodní komora zveřejnila průzkum, podle kterého se tamní podnikatelská důvěra vyšplhala na nejlepší výsledek od roku 2007. Za příjemným zlepšením stojí rychle rostoucí export. Vývoz služeb se podle průzkumu dočkal v tomto kvartále nejsilnějšího růstu od roku 1989 a britské HDP by podle odhadů mohlo dosáhnout na 0,6 procentní růst ve druhém čtvrtletí letošního roku.
Výrobní aktivita ve Spojených státech si v červnu výrazně polepšila. Index nákupních manažerů (PMI) Institutu pro řízení zásob (ISM) vzrostl na 50,9 bodu z předchozích 49,0 bodu. Stavební výdaje vzrostly v květnu o 0,5 procenta na meziročních 874,9 miliard dolarů, což je nejvyšší číslo za poslední 4 roky.
Dnešní seanci by mohly ovlivnit tyto zprávy:
· 10:30 Stavební PMI ve Velké Británii
· 16:00 Průmyslové objednávky v USA
· 18:30 Projev člena FEDu (Dudley)
EUR/USD se obchoduje ve formaci obráceného klesajícího klínu a značí tak zvyšující se chuť nakupovat. Trh má však po silném výprodeji nad sebou hned několik důležitých rezistencí. Při průrazu klínu a rezistence 1,3068, lze spekulovat na posílení až k Fibonacciho hladině 38,2. Případné maximum korekčního pohybu by mělo být u Fibonacciho hladiny 50. Naopak průraz skrz support 1,30 by měl přinést pokračování v medvědím trendu.
AUD/USD konsoliduje v klesajícím klínu poté, co v asijské seanci došlo k odrazu od horní hrany této formace. Na oscilátoru MACD je vidět býčí divergence, která podporuje teorii o klínu. Z hlediska polohy trhu ve vyznačené formaci je však málo pravděpodobné, že se AUD/USD dočká průrazu v dnešní seanci. Hlavní rezistencí je hladina 0,94.
USD/CHF se na denním grafu ocitlo u veledůležité rezistence. Trh se vrátil ke kulatému číslu 0,95 a Fibonacciho hladině 50. Silný odpor by tak mohl zapříčinit, alespoň krátkodobé oslabení, což by korespondovalo s očekávanou býčí korekcí na EUR/USD (tyto páry mají na denním grafu negativní korelaci až 94,0 procent). Prvním cílem by byla Fibonacciho hladina 38,2, kde se nachází souběh s trendovou linií. Průraz nad 0,95 by diskvalifikoval tuto teorii.
Zlato pokračuje v korekčním pohybu a poměrně strmě míří k prvním důležitým rezistencím. Takto rychlé posilování bývá často následováno stejně rychlým výprodejem, o čemž svědčí i několik skrytých medvědích divergencí. První důležitá hladina čeká pravděpodobně zlato dnes, kdy otestuje Fibonacciho úroveň 50.