Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, USD/JPY a ZLATA

24.07.2013 | , BOSSA
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Čínský výrobní index nákupních manažerů (PMI) zůstal pod úrovní 50 a již třetí měsíc v řadě značí kontrakci. PMI se podle dnešního výsledku dostalo až na 47,7 bodu, což je nejhorší výsledek od srpna 2012. Pokles výroby je dáván za vinu problémům na peněžním trhu a s likviditou, které Čínu postihly minulý měsíc.

Australské spotřebitelské ceny vzrostly o 2,4 procenta ve druhém kvartále v porovnání s předchozím rokem. Původní odhady hovořily až 2,5 procentním růstu. Inflace pod očekáváním může ulehčit situaci australské centrální bance v rozhodování o snížení úrokových sazeb. Podle posledních spekulací by k tomuto kroku mělo dojít již v srpnu.

Richmondský výrobní index překvapivě v červenci klesl. Index pokrývá území Severní Karolíny, Washingtonu D.C., Marylandu, Virginie a Západní Virginie. V červenci na místo očekávaného zisku 9 bodů klesl na -11 bodu a dostal se tak do kontrakčních hodnot.

Výsledková sezóna v USA pokračuje a na vlně pozitivní nálady se vezou akciové indexy. Dow Jones včera posílil o 22,19 bodu a vytvořil nové maximum na 15 567,74. Indexu pomohly dobré výsledky United Tech a Boeingu.

Portugalský prezident Anibal Cavaco Silva uklidnil investory, když vyloučil možnost předčasných voleb, naopak slíbil zachování středo-pravicové koalice, která by měla vládnout do roku 2015. Tento krok pomohl ulevit nervozitě, která panovala kolem schopnosti splácet dluh Evropské unii a Mezinárodnímu měnovému fondu.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

· 9:30 Německé PMI za výrobu a služby

· 10:30 PMI za výrobu a služby z eurozóny

· 15:00 Americké výrobní PMI

· 16:00 Prodej nových domů v USA

EUR/USD včera zareagoval na první testování úrovně 1,32 oslabením, ovšem v zápětí našlo velmi silnou podporu na Fibonacciho úrovni 61,8, která trhu výrazně pomohla. Eurodolar pokračuje ve své cestě rostoucím klínem a strašákem zůstává medvědí divergence na MACD. Zda k jejímu vyplnění dojde již dnes, by mohly rozhodnout výsledky PMI indexů z Evropy.

AUD/USD během asijské seance oslabilo zpátky k modré trendové linii a zareagovalo na zveřejnění čínského výrobního PMI. Krátkodobý trend je po proražení střednědobé trendové linie býčí. S odporem by se však mohli býci setkat v dnešní seanci při případném testování úrovně 0,9324, která je nejdůležitější rezistencí vyznačené konsolidace.

USD/JPY se drží v rostoucím trendovém kanálu, nicméně o silném býčím trendu lze jen stěží hovořit. Trh by v případě potvrzení trendu potřeboval překonat rezistenci 100,00 a následně 100,80. Průraz pod trendový kanál a zároveň support 99,12 by pravděpodobně předznamenal hlubší oslabení.

Zlato dnes po dlouhé době atakuje důležitou rezistenci 1 350,00, která stojí v cestě novému býčímu trendu. Krátkodobý trend je tažen nakupujícími, kteří mají podporu v rostoucí trendové linii. V dnešní seanci by však mohli zafungovat překoupené oscilátory, které by mohly přinést korekci trhu. Je potřeba obezřetně sledovat i případný průraz nad úroveň 1 350,00, který by se v průběhu dne mohl změnit na falešný.

Autor článku

 

Články ze sekce: INVESTICE