Britská výrobaposílila v srpnu nejrychleji za poslední 2 roky. Index nákupních manažerů poskočil na 54,6 bodu z předchozích 52,9 bodu. Jde tak již o čtvrtý měsíc po sobě, kdy se indexu podařilo posílit. Rychlý nárůst byl způsoben přibývajícími objednávkami, což se také potvrdilo na indexu nových objednávek, který posílil na 58,2 bodu z předchozích 55,4.
Španělské výrobní PMIse nedokázalo udržet nad hranicí 50 a kleslo na hodnotu 49,8 bodu. Propad byl způsoben poklesem v produkci, která zpomalila i navzdory posílení v nových objednávkách. Italské výrobní PMI se z kontrakce dostalo do expanzivních hodnot, když posílilo na 50,4 bodu z předchozích 49,1 bodu. Nárůst byl podpořen vyšší produkcí a růstem nových objednávek. Výroba v eurozóně dosáhla dvouletého maxima a posílila tak na 50,3 bodu. Produkce vzrostla poprvé od února 2012 a vyslala tak pozitivní signál do budoucna.
Britská centrální banka (BOE)zachovala na dnešním zasedání současnou politiku nezměněnou. BOE tak i nadále bude stimulovat ekonomiku 375 miliardami liber ročně a úroková sazba zůstane na 0,5 procentu. BOE v čele s novým guvernér Markem Carneyem nenaznačila své budoucí kroky a panuje tak většinový souhlas, že úrokové sazby by měly vydržet rekordně nízko ještě nějaký čas. Zápis z jednání bude zveřejněn 14.srpna.
EUR/GBPpo dosažení horní hrany rostoucího kanálu prudce oslabuje. Momentálně překonává nejbližší support 0,87 a mohlo by se posunout až k úrovni 0,8631, kde by v případě zachování trendu měli do hry opět vstoupit nakupující. Proražení kanálu by pravděpodobně mělo za následek návrat do konsolidačního prostoru mezi úrovněmi 0,86 až 0,84.