Britská centrální banka (BOE)se zachovala dle očekávání a ponechala úrokovou sazbu na 0,5 procentu. Změny se nedočkal, ani program nákupu dluhopisů a BOE tak bude pokračovat v 375 miliardovém stimulu. Britské ekonomice se v posledních měsících daří velmi dobře, což potvrdily i indexy nákupních manažerů v tomto týdnu. Analytici se domnívají, že udrží-li ekonomika současné tempo, tak by třetí kvartál mohl dosáhnout růstu přes 1,0 procento. To by mohlo donutit BOE zvednout rekordně nízké úrokové sazby. Evropská centrální banka (ECB) stejně jako ta britská ponechala úrokovou sazbu beze změny na 0,5 procentu. ECB tak naplnila slova svého šéfa Maria Draghiho, který nízké úrokové sazby v minulosti přislíbil. K tématu promluví Draghi na dnešní tiskové konferenci, která začíná ve 14:30.
ADP výkaz národní zaměstnanosti v USAdopadl podle očekávání. Americký soukromý sektor vytvořil v srpnu 176 000 nových pracovních míst. Hlavní zpráva z trhu práce čeká trhy zítra, kdy bude zveřejněn NFP report. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na téměř 5leté minimum, když skončil na 323 000. Ekonomové počítali s vyšším číslem kolem 330 000. 4týdenní průměr žádostí klesl na 328 500, což je nejméně od října 2007. Počet Američanů dlouhodobě pobírajících podporu v nezaměstnanosti klesl o 43 000 na 2,951 milionu.
EUR/USDreaguje na sérii dat oslabením. Trh se znovu dostal pod důležitou technickou zónu kolem hladiny 1,32 a má nakročeno k supportu na Fibonacciho hladině 50. Výhledově by se trh mohl podívat až k Fibonacciho úrovni 61,8. Negativní výhled vydrží do uzavření nad rezistencí 1,32