Britská ekonomika se dnes dočkala poslední revize svého HDP za druhý kvartál. Podle očekávání rostla ostrovní ekonomika o 0,7 procenta. Ve srovnání s druhým kvartálem roku 2012 však došlo k negativní revizi na růst o1,3 procenta z původních 1,5 procenta. Druhý kvartál pohánělo hlavně stavebnictví a průmysl, tyto sektory rostly nejrychleji od druhého čtvrtletí roku 2012. Největší sektor služeb dosáhl stejného růstu jako v prvním čtvrtletí o 0,6 procenta. Libře v dnešní seanci ublížil i špatný stav běžného účtu Velké Británie. Účet za druhý kvartál dosáhl většího deficitu, než se původně očekávalo. Celková ztráta činí 13,0 miliard liber, což je 1,8 miliardy nad očekávání.
Výnosy z italských dluhopisů rostou v důsledku politické nestability, jenž ovládá zemi. Krize se stupňuje od odsouzení bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, jehož strana byla koaličním partnerem. Berlusconi si měl odsedět 4 roky ve vězení za daňové podvody, nakonec mu byl trest změněn na domácí vězení. Součástí odsouzení je také zákaz veřejné činnosti, politickou scénu tak opustila jedna z nejvýznamnějších osob tamní historie a současná vláda je křehká jako domeček z karet. Investoři tak musejí pečlivě sledovat vývoj v nejbližších dnech.
Americký trh práce má dnes důvod k radosti, počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl do blízkosti 6letých minim na 305 000. Ministerstvu práce se již podařilo vyřešit softwarový problém, který způsobil v předchozích týdnech neschopnost spočítat žádosti v Kalifornii a Nevadě, dnešní číslo by tak mělo být kompletní. 4týdenní pohyblivý průměr žádostí klesl na 308 000 a je nejníže od června 2007.
Odpolední report ze Spojených států o počtu rozjednaných prodejů domů přinesl zklamání. Rozjednané prodeje si v srpnu meziměsíčně pohoršily o 1,6 procenta a index rozjednaných prodejů tak klesl na 107,7 bodu. Většinový konsensus ekonomů počítal se ztrátou kolem 1,0 procenta. Zhoršený výsledek je podle analytiků odrazem zdražování hypotéčních úvěrů. Americký dolar je i přes smíšené zprávy dnes zatím silnějším jak proti euru, tak proti libře. EUR/USD se znovu obchoduje pod hranicí 1,35 a GBP/USD se chystá otestovat úroveň 1,60.
EUR/USD prorazilo podpůrnou trendovou linii a otevřelo si prostor minimálně k 1,3450. Trh nadále zůstává v klesajícím kanále, který ze střednědobého hlediska slouží jako formace vlajky k předchozímu růstu. Do proražení kanálu se počítá s mírným medvědím trendem.