Britský index spotřebitelských cen (CPI) se v meziročním srovnání v září udržel na 2,7 procentech. Ekonomové si ve svých odhadech přáli pokles inflace na 2,6 procenta. V září však došlo k podražení poplatků v letecké dopravě, situaci pak zlevněním vyrovnaly pohonné hmoty. Maloobchodní cenová inflace (RPI), která podle mnohých lépe mapuje životní náklady, expandovala meziročně o 3,2 procenta. Ostrovní inflace tak stále zůstává vysoko nad tempem růstu mezd, ty totiž rostou pouze 1,1 procentní rychlostí. Britská centrální banka (BoE) se k vysoké cenové hladině na ostrovech v minulosti příliš nevyjadřovala, protože tamní ekonomika bojovala s recesí (max. cíl 3 procenta). Nyní, kdy se objevují první známky oživení hospodářství, je možné, že se z její strany dočkáme jemných signálů směrem k dosažení nižšího inflačního cíle.
Německý ZEW index podnikatelského prostředí posílil výrazně nad očekávání. Sentiment v největší ekonomice Evropy se posunul ze 49,6 bodu až na 52,8 bodu. Predikce ekonomů přitom přály oslabení na 49,2 bodu. Dnešní výsledek dosáhl více než 3letého maxima, což potvrzuje dobrou kondici německé ekonomiky. Lepšího výsledku byl trh svědkem naposledy v dubnu 2010.
EUR/GBP reaguje na vytvořenou medvědí divergenci. Trh se po zveřejnění důležitých makroekonomických zpráv dostal pod prodejní tlak. V dnešní seanci by tak mohlo dojít k otestování supportního pásma mezi Fibonacciho úrovní 38,2 a cenou 0,8463. Překonání této hladiny by uvolnilo cestu k Fibonacciho úrovni 23,6.