Čínsky sektor služeb roste nejrychleji za posledních 13 měsíců. Pozitivní zprávu přinesl víkendový index nákupních manažerů (PMI), ten dokázal posílit z 55,4 bodu na 56,3 bodu. Nevýrobní sektor získává v čínské ekonomice postupně na významu a na celkovém HDP se podílí 45 procenty. V roce 2011 také nahradil výrobní sektor na stupnici největších zaměstnavatelů. Ekonomové berou včerejší výsledek jako indikátor stabilizace a dalšího růstu. Index nových objednávek však zažil pokles, když meziměsíčně odepsal 1,8 bodu a oslabil na 51,6 bodu. Hodnoty nad úrovní 50 však značí expanzi a není potřeba se tak uchylovat k unáhleným závěrům.
Australský dolar v průběhu asijské seance silně posílil. Podporou se mu staly australské maloobchodní tržby, které vzrostly nad očekávání. V meziměsíčním srovnání expandovaly v září o 0,8 procenta. Ekonomové přitom počítali je s 0,5 procentním zrychlením. V Austrálii došlo v říjnu k poklesu reklam inzerujících nová zaměstnání. Meziměsíčně se reklama propadla o 0,1 procenta.
Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:
· 9:15 Španělské výrobní PMI
· 9:45 Italské výrobní PMI
· 10:30 Britské stavební PMI
· 16:00 Průmyslové objednávky v USA
EUR/USD ubrzdilo v asijské seanci svůj strmý propad a u minoritní podpory 1,3472 konsoliduje. Lze předpokládat, že se trh u této úrovně nezdrží příliš dlouho. Medvědi si po silném závěru týdne mohou odpočinout a EUR/USD by mohlo nabídnout korekci k rezistenci 1,3580. To by uvolnilo i značně přeprodaný stochastický oscilátor. Případné proražení podpory by nabídlo trhu cestu jen do majoritního supportu na úrovni 1,34.
GBP/USD se obchoduje v klesajícím trendovém kanále. Trh zápasí v posledních hodinách s podporou na úrovni 1,59 a symetrickému pohybu uvnitř kanálu by slušela býčí korekce k horní hraně formace. Medvědí uvolnění by přineslo proražení 1,59, což by mohlo vyvolat další silnou výprodejní reakci.
AUD/USD katapultovaly noční maloobchodní tržby až k horní hraně kanálu a rezistenci 0,9490. Budou-li chtít prodávající udržet současný trend, tak by neměl trh uzavřít nad Fibonacciho úrovní 38,2. Na stochastickém oscilátoru hrozí vytvoření konsolidační formace a nelze vyloučit pomalejší začátek týdne.
Ropa zůstává v sestupném trendu a začátek týdne ji přiměl otestovat podpůrnou klesající trendovou linii. Ta by mohla trhu poskytnout podporu a společně s býčí divergencí na MACD vytvořit tlak na korekci. Důležitá rezistence pak leží na hladině 97,27.