Z dnešního slyšení guvernéra britské centrální banky (BoE) Marka Carneyeho a členů bankovní rady před parlamentem vyplynulo, že v Británii nedojde ke zvýšení úrokových sazeb v dohledné době, respektive dokud nezaměstnanost neklesne na 7,0 procent. Současná nezaměstnanost dosahuje 7,6 procent a klesat by měla rychleji, než se původně očekávalo.
Ve Spojených státech bylo v říjnu vydáno 1,034 milionu stavebních povolení, ekonomové přitom počítali pouze s 940 000 ziskem. V historickém měřítku to znamená nejrychlejší růst za posledních 5 a půl roku. Se zpožděním byly zveřejněny i výsledky za září, počet stavebních povolení se v tomto měsíci vyšplhal na meziročních 970 000 tisíc. Přestože se počet stavebních povolení nezapočítává do HDP, jde o jeden z klíčových indikátorů ekonomické aktivity.
Index S&P/Case-Shiller index mapující ceny nemovitostí ve 20 amerických metropolích vzrostl v září meziročně o 13,3 procenta, jde o největší zisk od února 2006. Ekonomické odhady byly střídmější, když počítaly s 13,0 procentním ziskem. Největší růst byl naměřen v Las Vegas, kde ceny expandovaly o neuvěřitelných 29,1 procenta.
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech klesla podle společnosti Conference Board na 70,4 bodu. Již třetí měsíc po sobě tak došlo ke zhoršení nálady v největší ekonomice světa. Dnešní výsledek je navíc nejhorší od letošního dubna. Výzkum je prováděn mezi 5 000 respondenty.
GBP/USD konsoliduje v modře vyznačeném boxu. Trh je bez zřejmého trendu a do opuštění obdélníku tak zůstane. Jako pravděpodobnější se momentálně jeví proražení rezistence 1,62. Do té doby je však náš výhled neutrální.