Německé průmyslové objednávky zpomalily v říjnu o 2,2 procenta a negativně překonaly očekávání. Tržní konsensus počítal po zářijovém nárůstu o 3,1 procenta pouze s 1,0 procentním propadem. V meziročním porovnání si však objednávky polepšily o 1,9 procenta.
Americká ekonomika vytvořila v minulém měsíci 203 000nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Dnešní výsledek překonal o 23 000 většinový konsensus ekonomů a navázat tak na 200 000 výsledek z října. Ten byl ale revidován níž na rovných 200 000. Pozitivně překvapila i míra nezaměstnanosti, jež klesla nad očekávání ze 7,3 procent na 7,0 a je tak nejníže od listopadu 2008. Tento týden ukázala americká ekonomika svoji sílu (ADP, HDP, NFP) a je tedy otázkou, jak zareaguje Fed na svém nejbližší zasedání 18. prosince. Ten v minulosti několikrát zopakoval, že bude sledovat ekonomický vývoj s důrazem na trh práce. Data za poslední 2 měsíce jsou podle mnohých analytiků dostačující ke snížení kvantitativního (QE) uvolňování z 85 miliard měsíčně. Míra participace vzrostla z 62,8 procenta na 63 procent.
Růstu se dočkaly i průměrné hodinové výdělky, když meziměsíčně posílily o 0,2 procenta. Oproti minulému měsíci tak zrychlily tempo růst o 0,1 procenta. Jádrový index PCE (inflace) posílil dle očekávání o 0,1 procenta. V meziročním srovnání posílil o 1,1 procenta, což je nejníž za poslední 3 roky. Právě nízká hodnota inflace by mohla být Fedu trnem v oku ohledně snížení objemu QE.
Výnosy amerických dluhopisů reagovaly na data z trhu práce nárůstem z 2,82 na 2,92 procenta. Dnes je nejslabší měnou jen, který oslabuje napříč celým spektrem měnových partnerů.
EUR/USD se i přes zveřejněná data drží u horní hrany kanálu a z technického pohledu zůstává v překoupené oblasti. S možnou korekcí korespondují i výsledky dat z americké ekonomiky. Důležitým supportem je úroveň 1,3530, u které se bude rozhodovat o setrvání ve střednědobém rostoucím trendu.