Na dobré zprávy z Německa a Francie navázala v dopolední seanci i celá eurozóna, jejíž HDP posílilo v posledním čtvrtletí o 0,3 oproti předchozím třem měsícům. Průzkum mezi analytiky přál pouze 0,2 procentnímu růstu. Ve srovnání s posledním kvartálem roku 2012 zrychlila ekonomika o 0,4 procenta. Negativní čísla byla naměřena jen v kumulativním výsledku za rok 2013, zde eurozóna ztratila 0,4 procenta. Odhady pro letošní rok počítají s 1,1 procentním růstem.
Americké importní ceny si polepšily podruhé v řadě, když v lednu získaly 0,1 procenta. Tentokrát nebyl růst tažen pohonnými hmotami, ale ostatními složkami indexu. V meziročním srovnání ovšem importní ceny ztratily 1,5 procenta. Exportní ceny expandovaly meziměsíčně dokonce o 0,2 procenta a podobně jako dovozní ceny, i vývoz zlevnil na meziroční bázi, v tomto případě však jen o 1,2 procenta.
Průmyslová produkce, od které se v lednu očekával zisk 0,2 procent, ztratila nakonec 0,3 procenta. Výrobní produkce kontraktovala dokonce o 0,8 procenta, což je největší propad od května 2009. Radost milovníkům dolaru neudělalo ani využití průmyslových kapacit. To poprvé od října kleslo pod 79,0 procent, konkrétně na 78,5 procenta. Ekonomové přitom počítali s posílením na 79,5 procenta z prosincových 79,2 procent.
Situaci mírně korigoval výsledek spotřebitelské důvěry „University of Michigan.“ Ta se v únoru udržela na lednových 81,2 bodech. Průzkum před zveřejněním přitom počítaly s oslabením na 80,5 bodu. Index současných ekonomických podmínek klesl z 96,8 bodu na 94,0 dobu, na druhé straně index očekávání dosáhl na 6měsíční maximum, když z 71,2 bodů expandoval na 73,0 bodu.
EUR/USD dnes hned nadvakrát otestovalo klíčovou úroveň 1,37 a pokaždé to skončilo jen u falešných průrazů. To podporuje teorii o překoupenosti, o čemž svědčí nejen poloha ceny uvnitř kanálu, ale i stále platná medvědí divergence na MACD. V případě prolomení dnešních minim by se tak trh mohl podívat až k 1,3642.