Index prodejních cen výrobců (PPI) ve Spojených státech si v lednu polepšil namísto očekávaného 0,1 procenta o 0,2 procenta. Stejné zlepšení bylo naměřeno i na jádrovém indexu PPI, který je očištěn o volatilní složky. Podruhé v řadě se tak podařilo PPI indexu posílit. V meziročním srovnání si PPI připsalo zisk 1,2 procenta a zrychlilo tak tempo růstu z prosincových 1,1 procenta.
Počet stavebních povolení se v minulém měsíci dočkal dalšího poklesu, tentokrát o 50 000 na meziročních 940 000 jednotek. Zpomalení o 5,4 procenta je nejvyšším od června loňského roku. Původní odhady přitom počítaly s nižším poklesem kolem 1,0 procenta na 980 000 jednotek. Negativně překvapil i počet nově zahájených staveb, který propadl na 880 000 z předchozího 1 050 000. 16 procentní oslabení je největší ztrátou za téměř tři roky. Viníkem kontrakce není nikdo jiný, než nepovedené počasí, které udeřila na USA nečekanými mrazy. Otázkou ale je, zdali JENOM špatné počasí může, za tak špatná data z trhu bydlení USA.
Večer bude důležité sledovat zápis z posledního zasedání americké centrální banky, který bude zveřejněn ve 20:00.
EUR/USD jen mírně koriguje své předchozí zisky. Ozdravné korekci brání nepovedená data z USA. Plynulosti pohybu by prospělo otestování extrémně silné podpory 1,37, jenž je posílena o klouzavý průměr 100 a Fibonacciho úroveň 23,6. Dokud však trh zůstane nad interní trendovou linií, tak se dá očekávat další posílení, přičemž cílem zůstává horní hrana obráceného trojúhelníku u ceny 1,38.