Ani závěr týdne USA nevyšel, analýza USD/CAD

21.02.2014 | , BOSSA
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Britské maloobchodní tržbyoslabily v lednu více, než se očekávalo a ztráta 1,5 procenta znamená největší propad od dubna 2012. Predikce ekonomů počítaly s oslabením o necelé procento. Viníkem propadu byl snížený zájem o potraviny a oblečení. Prodej potravin oslabil meziměsíčně o 3,4 procenta a zájem o nové oblečení poklesl o 3,5 procenta. V meziročním srovnání si maloobchodní tržby polepšily o 4,3 procenta.

Kanadský index spotřebitelských cen (CPI)v lednu posílil o meziročních 1,5 procenta a zvýšil tempo růstu z prosincových 1,2 procent. Hlavním hybatelem expanze bylo zvýšení nákladů na bydlení o 2,1 procenta. Dále pak růst ceny elektřiny o 4,7 procenta a nájmů o 1,6 procenta. V meziměsíčním srovnání získal index CPI 0,3 procenta, jádrový CPI index očištěný o volatilní složky jen 0,2 procenta.

Kanadské maloobchodní tržbyztratily v prosinci 1,8 procenta, přičemž celkový objem byl 40,2 miliardy kanadských dolarů. Není se čemu divit, když zpomalení ohlásil 9 z 11 sub-sektorů. Nejvíce kontraktoval prodej automobilů, když oslabil o 3,6 procenta. Jádrové maloobchodní tržby ztratily jen 1,4 procenta ve srovnání s listopadem. Výsledek tak navazuje na včerejší velkoobchodní prodeje.

Prodej existujících domů ve Spojených státech kleslv lednu o 5,1 procenta na 4,62 milionu jednotek a vytvořil tak nové 18měsíční minimum. Ekonomové předpokládali mírnější oslabení na 4,68 milionu jednotek. Na vině je opět špatné počasí, které mrazy udeřilo na celé Spojené státy.

USD/CAD se po proražení klínu dostal až do blízkosti předchozího maxima na úrovni 1,12. Zde zatím došlo k utlumení nákupní na horečky a trh reaguje na skrytou medvědí divergenci na stochastickém oscilátoru. Nepovedená data z USA by mohla pomoci korekci k podpoře 1,11.

 

USDCAD

Autor článku

 

Články ze sekce: INVESTICE