Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 18.10. do 22.10. 2004
Zajímavou investicí v uplynulých měsících byly akcie Sokolovské uhelné, která uzavřela týdenní obchodování na ceně 821,10 Kč a v průběhu týdne posílila o 6,6 %. Od počátku roku si tak tyto cenné papíry připsaly zajímavých 46 %. Jedním z předpokládaných důvodů zájmu investorů o akcie Sokolovské uhelné je očekávání, že majoritní vlastník bude prosazovat vyplácení vysokých dividend, které by použil na splácení úvěru na koupi majoritního balíku akcií ve společnosti.
Z „blue chips“ si polepšila Komerční banka, kdy se jejím akciím podařilo přehoupnout nad hladinu 3 tis. Kč a poslední obchod v tomto týdnu se realizoval z cenu 3 100 Kč. Mírný pokles ve výši 1,17 % potkal akcie Českého telecomu, které uzavřely týdenní obchodování na ceně 336,60 Kč.
Rekordních hodnot dosáhly v tomto týdnu ceny akcií na trhu RM-S, když index PK 30 uzavřel na hodnotě 1280,6 bodů, které znamenají 1,9 % týdenní vzrůst.
Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.