Před zveřejněním výsledků se také spekulovalo o možnosti divestice firmy Reebok ze struktur Adidas. Zájem by dle zákulisních informací měly mít velké investiční fondy z Abu Dhabi či Hong Kongu, přičemž prodejní cena by se mohla vyšplhat až na 2 mld. EUR. Tímto odprodejem by Adidas odpadla zátěž v podobě problémového aktiva při výrazném zlepšení hotovostní pozice firmy.
Nejdříve se ovšem podívejme na samotné výsledky za 3Q. Celkové výnosy se zvýšily o 6,2 % y/y, čímž mírně překonaly trní očekávání. Lepší vývoj byl k vidění i na úrovni EBITDA, kde byly navíc realizovány vyšší, než očekávané marže. Pozitivní překvapení poté postupuje celou výsledovkou až k úrovni čistého zisku. Nepotvrdily se tak obavy části trhu, že bude pokračovat mezikvartální zhoršování vývoje hospodaření.
Management spolu s reportem výsledků nastínil i očekávaný vývoj na příští rok. Celkové výnosy by měly v meziročním srovnání vzrůst o „středně vysoké jednociferné procento“. Jinými slovy o zhruba 5-6 %, přičemž čistý zisk by se mohl zvýšit silnějším tempem. Na konkretizaci těchto výhledů si dle vedení budou muset akcionáři počkat až do března příštího roku. To považujeme za určité zklamání vzhledem k tomu, že se tak až neúměrně prodlužuje nejistota.
Na konferenčním hovoru mezi analytiky a managementem firmy byly kromě samotných čísel probírány i témata jako program zpětného odkupu akcií či výše zmíněné spekulace kolem Reeboku. V rámci buybacku by měly být během následujícího kvartálu odkoupeny akcie v hodnotě až 1,5 mld. EUR. Na dotazy kolem Reeboku odmítl CEO odpovídat, což jen posiluje úvahy o tom, že jednání o odprodeji skutečně probíhají.
Pozitivně tedy hodnotíme samotné výsledky za 3Q, nicméně absence výhledu je pro nás zklamáním a očekáváme tak, že vyšší volatilita akcií Adidas bude nadále pokračovat. Pod nedávná minima by je ale neměl pustit štědrý buyback a stále živá možnost divestice značky Reebok.
Kompletní flash analýza ke stažení zde. (488,70 KB)