Březen bude patřit opětovně centrálním bankám. ECB (5.3.) by měla blíže představit podrobnosti připravovaného QE, které by mělo být reálně spuštěno 15.3. Dále se bude hlavně sledovat, zda dochází k plnění připravovaného QE, tak jak bylo přislíbeno. Zde se objevuje hlavně kritika, že ECB nemá dostatečné množství aktiv ke koupi.
Americký FED bude zasedat 17-18.3., ale jeho zástupci poukázali na to, že o změně sazeb se pro několik nejbližších zasedání neuvažuje. Investoři budou sledovat rétoriku centrálních bankéřů a zaměří se na drobnosti, jako jsou použitá slova či slovní spojení. Většinově se předpokládá, že FED nadále zvýší důležitost makroekonomických ukazatelů pro odhad případné změny sazeb.
Celkově by měl být březen z našeho pohledu spíše pozitivní na základě předpokladu spuštění evropského QE a neutrálního vyznění FEDu. Očekáváme, že by se tedy mohla projevit větší závislost na jednotlivých makroekonomických datech, která pravděpodobně budou předurčovat obchodování jednotlivých dní. Riziko pro náš názor by bylo další vyhrocení situace na Ukrajině či větší výkyv na cenách ropy (prodejní tlak).