Velice diskutovaným tématem před vydáním výsledků za 2Q jsou náklady na výrobu modelu 787 Dreamliner. V minulém čtvrtletí náklady na výrobu modelu 787 totiž vzrostly mezičtvrtletně o 3 % na 26,94 mld. USD a nadále tak vytváří mezery v operativním cash flow. Valnou část peněžních prostředků bere i výroba tankovacího letadla pro armádu USA KC-46A, kvůli jehož nákladnějšímu vývoji bude Boeing revidovat výhled zisku za 2015 (to je očekávaná již započítaná událost).
Protože Boeing pravidelně vydává data o nových a zrušených objednávkách svých letadel, nemělo by dojít v souvislosti s novými čísly k výraznějšímu překvapení. Současný stav objednávek Boeingu se rovná výrobní kapacitě na příštích 9-10 let, což svědčí o pozitivním výhledu leteckého sektoru. I přes meziroční pokles objednávek se Boeingu stále daří udržet za zády svého největšího rivala Airbus.
Důležité informace přinese report výsledků i ohledně vývoje cash flow a jeho využití. Nový CEO Dennis Muilenburg se zavázal k pro-investorskému přístupu, což se v minulém roce projevilo ve výplatě 8 mld. USD do rukou investorů v podobě dividend a buybacku. Další čísla o cash flow by měla dodat investorům další pohled na budoucí navýšení výplaty peněz akcionářům.
Vzhledem k technické úrovni akcie Boeing, cílovým cenám a doporučením jsme i navzdory rizikům (787, cash flow) před výsledky spíše optimisté. Akcie Boeing doporučujeme držet.
Kompletní predikce ke stažení ZDE (383,17 KB)