Britská centrální banka se volatility v Číně nebojí, trh čeká na další akce ze strany Číny a americkou centrální banku; analýza AUD/CHF, AUD/JPY

11.09.2015 | , BOSSA
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Členové bankovní rady britské centrální banky (BoE) hlasovali v souladu s očekáváním trhu, poměrem 8:1 pro ponechání úrokových sazeb beze změny na rekordním dně 0,5 procenta. Rada soudí, že je příliš brzy hodnotit, nakolik ovlivní Čínou vyvolané otřesy na finančních trzích aktivitu britské ekonomiky. Ve čtvrtek zveřejněný zápis z jednání rady ukázal, že pro zvýšení hlavní sazby na 0,75 procenta hlasoval jediný člen rady, a to McCafferty, zatímco její většina s utažením měnové politiky nijak nespěchá.

Centrální banka uvedla, že očekává, že britská ekonomika si bude udržovat zdravý ekonomický růst, i když snížila výhled HDP pro třetí čtvrtletí z 0,7 procentního růstu na 0,6 procenta. Někteří tvůrci měnové politiky vidí riziko vyššího zrychlování inflace oproti prognóze, ačkoli vliv vyšších mezd kompenzuje vyšší produktivita. Britská libra reagovala na zasedání banky posílením, potom co banka ujistila investory, že volatilita na čínském akciovém trhu zatím neovlivňuje její rozhodování ohledně nastavení měnové politiky.

Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti minulý týden klesl a naznačil tak, že zpomalení tvorby pracovních míst v srpnu (NFP) nesignalizuje závažné zhoršování podmínek na pracovním trhu. Počet nových žádostí ve Spojených státech v týdnu do 5. září po sezonním očištění klesl o 6 000 na 275 000. Drží se tak 27. týden v řadě pod hranicí 300 000, což je považováno za známku sílícího trhu práce. Čtyřtýdenní průměr, který je považován za lepší barometr trendů na trhu práce, neboť vylučuje týdenní volatilitu, minulý týden stoupl o 500 na 275 750.

Evropské akciový trh je již třetím dnem v červených číslech. Včera se dostaly pod prodejní tlak hlavně firmy s významnou obchodní působností v Brazílii poté, co ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení závazků země na spekulativní stupeň.

Japonská media dnes citovala poradce premiéra Shinza Abeho (Kozo Yamamoto), který je pověstný tím, že se veřejně vyjadřuje k monetární politice. Tentokrát uvedl, že příští zasedání centrální banky (BoJ) 30. října by bylo dobrou příležitostí pro oznámení dalších monetárních stimulů.

Klíčovými událostmi dnešního dne budou odpolední data ze Spojených států, kde bude zveřejněn index cen výrobců (PPI), který investory informuje nejen o vývoji cenové hladiny ve výrobním sektoru, ale i o aktivitě v tomto odvětví a potenciálním vývoji příjmů a zisků, s čímž následně souvisejí investice firem. Později bude zveřejněn klíčový ukazatel spotřebitelské nálady od Univerzity Michigan.

Měnový pár AUD/CHF testuje hodnotu 0,6930 - 0,9650, která předtím sloužila jako silná podpora. Nyní je pro měnový pár silnou rezistencí. Měnový pár konsoliduje svůj předchozí pokles v rostoucím trojúhelníku. V konsolidaci ho kromě zmiňované rezistenční hodnoty zastavila i Fibonacciho hladina 50,00.

AUD/JPY se vrací otestovat předchozí klesající trendovou linii, která spolu s hodnotou 85,60 slouží jako silná rezistence. AUD/JPY je obecně vnímán jako indikátor strachu na finančních trzích. Pokles AUD/JPY bude signalizovat zvýšenou nervozitu investorů. AUD včera posílil díky lepším datům z trhu práce. Investoři aktuálně čekají na další kroky ze strany Číny, předtím než se rozhodnou pokračovat v prodeji AUD.

Autor článku

 

Články ze sekce: INVESTICE