Pokud bude vyhlášen nový tendr na výstavbu jaderných elektráren, je Rosatom připraven se na výstavbě podílet různými způsoby, např. v roli menšinového partnera, uvedl pro tisk viceprezident Rosatomu Komarov. Podle představitelů ČEZu bude vypsání nového tendru na výstavbu jaderných jednotek záviset na státní strategii pro jadernou energetiku, která by měla také řešit financování projektu. Tendr by mohl být vyhlášen na konci příštího roku.
Z našeho pohledu je garance výkupních cen elektřiny základním kritériem pro nové jaderné bloky. Bez ní bychom považovali výstavbu nukleárních jednotek za nesmyslnou.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
