Erste Group zítra zveřejní výsledky za 2Q 2016. Vzhledem k tomu, že společnost již zveřejnila očekávaný čistý zisk ve výši 560 mil. EUR, nepředpokládáme žádné překvapení plynoucí ze samotných čísel. U hlavních položek výsledovky neočekáváme výraznější změnu trendů oproti předchozím kvartálům. To znamená, že by měl pokračovat mírný pokles čistých úrokových výnosů, kde nižší úroková marže je částečně kompenzována růstem úvěrového portfolia. V poklesu by měly pokračovat také výnosy z poplatků v důsledku konkurenčního tlaku, naopak mírný růst očekáváme u provozních nákladů. U rizikových nákladů očekáváme kladnou hodnotu (+35 mil. EUR) vzhledem k již avizovanému zlepšení kvality portfolia ve všech zemích a rozpouštění rezerv v Maďarsku a Rumunsku. Výsledky by měly být také ovlivněny ziskem z prodeje podílu ve společnosti VISA ve výši 139 mil. EUR (před zdaněním) v položce ostatních nákladů a výnosů.
Pozornost investorů se bude upírat především k udržitelné úrovni rizikových nákladů v budoucnu, vývoji úrokových marží a růstu úvěrů na jednotlivých trzích. Vzhledem k pozitivní reakci na oznámený předběžný zisk a zvýšení výhledu v polovině července již neočekáváme výraznější reakci na nadcházející výsledky.
|
Kons., IFRS (mil. EUR) |
2Q16 e |
2Q15 |
r/r |
|
Čisté úrokové výnosy |
1 105 |
1 113 |
-1% |
|
Poplatky a provize |
445 |
456 |
-2% |
|
Ostatní výnosy |
125 |
141 |
-11% |
|
Provozní výnosy |
1 675 |
1 710 |
-2% |
|
Provozní náklady |
-968 |
-949 |
2% |
|
Provozní zisk |
707 |
762 |
-7% |
|
Opravné položky |
35 |
-191 |
-118% |
|
Ostatní náklady a výnosy |
58 |
-22 |
-365% |
|
Čistý zisk |
560 |
261 |
114% |
Zdroj: J&T Banka, EG



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
