Innogy nabídla celkem 138,9 milionu akcií a získala z prodeje asi pět miliard eur. Upisovací cena 36 eur byla stanovena na horní hranici původního rozpětí. RWE má v Innogy stále asi tříčtvrtinový podíl. Primární nabídka ohodnotila Innogy na zhruba 20 miliard eur, což je více než dvojnásobek současné tržní hodnoty RWE. Akcie RWE ráno na burze ztrácely asi 3,8 procenta.
Investory lákají na Innogy zejména aktivity v oblasti regulovaných sítí, které mají největší podíl na tvorbě zisku firmy. Tyto aktivity poskytují podle analytiků jistotu výdělku na několik let.
RWE je druhou největší energetickou firmou v Německu. Plán na oddělení zdravých aktivit a jejich nabídku na burze představila loni v prosinci. Mateřská RWE se nyní soustředí na konvenční zdroje energie, což zahrnuje i zbývající jaderné elektrárny, které Německo postupně uzavírá. Proces má být dokončen v roce 2022.
Původní skupina RWE čelila poklesu zisku, neboť tradiční výroba elektřiny začala pociťovat konkurenci obnovitelných zdrojů a vytrvalému poklesu velkoobchodních cen. To vedlo investory k tomu, že se začali akcií RWE a podobných firem zbavovat. Obávají se také případných nákladů, které budou tyto podniky mít s ukládáním radioaktivního odpadu.
Větší německý konkurent E.ON v polovině září dokončil podobnou restrukturalizaci, když oddělil většinu výroby elektřiny a obchodu s energiemi do divize Uniper. E.ON se nyní soustředí na obnovitelné zdroje, sítě a prodej koncovým zákazníkům.
RWE působí i v České republice, kde mimo jiné zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje také 64.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu a prodává stlačený zemní plyn ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupinu, která zaměstnává asi 3800 lidí, řídí společnost RWE Česká republika. Od října se také skupina v Česku přejmenovala na Innogy.