Dnes v 9:30 pozastavilo vedení pražské burzy obchodování s emisí Český Telecom. Obchodování mělo být pozastaveno minimálně do kdy v Londýně měla začít tisková konference k významné korporátní zprávě. Znatelná nejistota investorů byla naštěstí planá. Český Telecom oznámil plné integrování s Eurotelem a vzniku jedné společnosti s názvem „Telefónica O2 Czech Republic“. Záměr by měl být realizován v polovině letošního roku po schválení dubnovou řádnou valnou hromadou. Obchodování bylo následně v 11:00 hod obnoveno a začal zostra.
Absence negativních zpráv se tak významně projevila na zvyšující se poptávce po prakticky všech titulech systému SPAD. Český Telecom uzavřel na 542 Kč za akcii (+2,5%), Zentiva, ČEZ, Unipetrol, Komerční banka a CETV rostly přibližně shodně o zhruba 1 procento. Jediné dva tituly zakončily den v minusu, a to dvě emise Erste Bank hlavně díky sníženému hodnocení od analytiků, Deutsche Bank z původního „buy“ na „hold“.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
