...Abertis Infraestructuras SA, dnes souhlasil s akvizicí italské společnosti Autostrade SpA za 12 mld. EUR (14,8 mld. USD) v akciích, čímž vznikne největší provozovatel silniční sítě na světě.
Na základě podmínek kontraktu nabízí společnost Abertis jednu svoji akcii za každou akcii římské společnosti a akcionáři společnosti Autostrade také získají speciální dividendu ve výši 3,75 EUR na akcii. Akcie Abertis v pátek zavíraly na ceně 20,94 EUR.
Nově vzniklá společnost bude provozovat 6 713 kilometrů dálnic v Evropě a Spojených státech, včetně silnice spojující Milán s Neapolem. Společnost bude zároveň provozovatelem 13 letišť v městech jako je Londýn, Orlando a Stockholm. Tržní hodnota sloučené firmy činí asi 25 mld. EUR.
Generálním ředitelem nově vzniklé společnosti bude stávající ředitel společnosti Abertis Salvador Alemany.



Sen o levném cestování elektromobily se rozplývá. V Evropě je návrh, podle kterého se elektromobilům zdaní každý ujetý kilometr
Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
