Spojené státy
Druhou seanci tohoto týdne uzavřely americké burzy opět mírným poklesem. Růst indexů v průběhu dne byl v závěru vymazán obavami investorů z dopadu vyšších cen ropy a komodit na ekonomiku. Ekonomické údaje na pořadu dne nebyly, takže trh neměl k dispozici žádné nové indikace o dalším možném vývoji úrokových sazeb.
Evropa
Evropské kapitálové trhy zahájily dnešní obchodování poklesem v důsledku slabšího zakončení obchodování na amerických burzách a obavám z ptačí chřipky, když Světová zdravotnická organizace WHO uvedla, že muž, který zemřel v Indonésii, se nakazil virem H5N1 od svého syna. Až do včerejšího dne se přitom nevyskytl důkaz, že by byl vir přenosný z člověka na člověka.
Po desáté hodině dopolední britský index FTSE 100 oslaboval o 0,55 % na 5 647 bodů, německý DAX ubíral 0,73 % na 5 637 bodů a francouzský CAC 40 ztrácel 0,70 % na 4 897 bodů.
Podrobnější zpráva zde