...Lockheed Martin Corp. (LMT), vykázal za druhé čtvrtletí vyšší než očekávaný 26procentní nárůst zisku díky vyšším prodejům komerčních satelitů a elektronických systémů. Na lepších než očekávaných výsledcích firmy se také odrazily nižší penzijní náklady.
Ve srovnání se shodným obdobím předešlého roku se zisk společnosti za druhé čtvrtletí zvýšil na 580 mil. USD/1,34 USD na akcii z 461 mil. USD/1,02 USD na akcii.
Čtvrtletní příjmy firmy meziročně vzrostly o 7 procent na 10 mld. USD.
Oznámenými výsledky hospodaření společnost předčila konsensuální odhad analytiků pro zisk 1,16 USD na akcii a příjmy 9,766 mld. USD.
Lockheed Martin nyní očekává, že za celý letošní rok vykáže zisk v rozmezí 5,10-5,30 USD na akcii, ve srovnání s původní projekcí pro 4,65-4,85 USD na akcii. Tržby za celý rok firma nyní odhaduje na 38,5-39,5 mld. USD. Analytici v průměru roční zisk společnosti odhadují na 4,93 USD na akcii, při příjmech 39,4 mld. USD.
Akcie LMT včera zavíraly na ceně 76,78 USD, v dnešní předobchodní fázi posilují o 2,37 % na 78,60 USD.