SanDisk kupuje izraelskou společnost Msystems za 1,55 mld. USD

31.07.2006 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Výrobce flash memory čipů, společnost...

...SanDisk Corp. (SNDK), včera oznámil akvizici izraelské společnosti Msystems (FLSH) za 1,55 mld. USD v akciích.

Společnost SanDisk, jejíž produkty jsou užívány v mobilních telefonech a digitálních fotoaparátech, uvedla, že na základě podmínek transakce získají akcionáři společnosti Msystems za každou akcii, kterou vlastní, 0,76368 kmenové akcie SanDisk. Jedná se tak o 26procentní navýšení oproti průměrné zavírací ceně akcií Msystems za posledních 30 obchodních dní. Podmínky transakce hodnotí společnost Msystems na 36 USD na akcii.

Obě firmy byly založeny koncem osmdesátých let minulého století a transakce je pouze další známkou konsolidace uvnitř tohoto sektoru.

V červnu společnost Micron Technology Inc. (MU) dokončila akvizici výrobce paměťových karet Lexar Media Inc. (LEXR) za 850 mil. USD, což této firmě pomohlo rozšířit své podnikání nad rámec osobních počítačů.

Fúzi firem SanDisk a Msystems musí ještě schválit izraelský soud, regulační úřady a akcionáři společnosti Msystems. Završení transakce by mělo být dokončeno ve čtvrtém čtvrtletí.

Podle obchodního ředitele společnosti SanDisk, Sanjaye Mehrotry, bude mít společnost Msystems i nadále své sídlo v Izraeli a nepředpokládá se, že bude přestěhována do Spojených států.

Akcie SNDK v pátek posílily o 1,73 % na 47,14 USD, v poobchodní fázi zpevnily o 0,23 % na 47,25 USD.
Akcie FLSH zpevnily o 2,25 % na 31,79 USD, v poobchodní fázi oslabily o 0,13 % na 31,75 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE