...Deutsche Bank AG, dnes oznámila, že se zisk společnosti za čtvrté čtvrtletí více než ztrojnásobil za podpory vyšších příjmů z obchodování cenných papírů a daňových zisků.
Čistý zisk banky vzrostl na 1,8 mld. EUR/3,55 EUR na akcii, ve srovnání se ziskem 487 mil. EUR/94 eurocentů na akcii za shodné tři měsíce před rokem.
Oznámeným ziskem banka předčila průměrný odhad analytiků dotazovaných agenturou Bloomberg pro zisk 1,39 mld. EUR.
Příjmy společnosti meziročně vzrostly o 9 procent na 7,16 mld. EUR.
Během uplynulého čtvrtletí společnost zredukovala své náklady na reorganizaci na 74 mil. EUR z 327 mil. EUR před rokem.
V divizi obchodování cenných papírů vykázala banka nárůst nezdaněného zisku o 40 procent na 1 mld. EUR, v souladu s očekáváním analytiků. Zisk ze spotřebního bankovnictví vzrostl o 21 procent na 231 mil. EUR, a zaostal tak za odhady trhu pro 265 mil. EUR. Zisky ze správy aktiv vzrostly o 5 procent na 231 mil. EUR a zisk z celosvětového transakčního bankovnictví se více než zdvojnásobil na 152 mil. EUR.
Výkonný ředitel společnosti Josef Ackermann, který v rámci snahy o zlepšení hospodaření firmy propustil více než 16 900 pracovníků, uvedl, že má banka dobré šance vykázat slibné výsledky hospodaření i v letošním roce.