News Corp. hlásí za uplynulé čtvrtletí pokles zisku

07.02.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Mediální konglomerát...

...News Corp. (NWS) dnes oznámil, že se čtvrtletní tržby společnosti zvýšily díky kasovnímu úspěchu filmu "Borat" a prodeji DVD s filmem "X-Men". Čtvrtletní zisk společnosti se ovšem v meziročním srovnání snížil.

Společnost kontrolovaná mediálním magnátem Rupertem Murdochem vykázala za fiskálně druhé čtvrtletí zisk 822 mil. USD/26 centů na akcii, ve srovnání se ziskem 1,075 mld. USD/33 centů na akcii za shodné období před rokem, kdy firma zaznamenala mimořádný zisk z prodeje jedné své divize.

Příjmy společnosti se v meziročním srovnání zvýšily o 18 procent na 7,8 mld. USD.

Analytici Wall Streetu v průměru čtvrtletní zisk společnosti odhadovali na 25 centů na akcii, při příjmech 7,4 mld. USD.

Společnost dále oznámila, že 18. dubna vyplatí dividendu ve výši 6 centů na akcii akcionářům držícím akcie třídy A a dividendu ve výši 5 centů na akcii akcionářům držícím akcie třídy B.

Akcie NWS včera zavíraly na ceně 24,15 USD.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE