...Siemens AG (SI) v neděli oznámila, že jmenovala Petera Loeschera novým výkonným ředitelem společnosti.
Ve funkci výkonného ředitele Loescher nahradí Klause Kleinfelda, který v dubnu oznámil, že nebude usilovat o prodloužení své pracovní smlouvy, a to i přesto, že nebyl spojován se žádným podvodným jednáním uvnitř mnichovské společnosti.
Oznámením končí týdny nejistoty ohledně toho, kdo se stane novým šéfem společnosti v době, kdy firma čelí v Evropě a Spojených státech vyšetřování, zda se zaměstnanci firmy nedopustili korupce v řádu stovek milionů euro a nezakládali tajné fondy, ze kterých měli uplácet zástupce odborů.
Loescher, původem z Rakouska, v současné době zastává funkci prezidenta divize Global Human Health v americké společnosti Merck & Co. (MRK). Své nové funkce ve společnosti Siemens se ujme 1. července.
Kleinfeld strávil ve společnosti Siemens uplynulých 20 let a od ledna 2005 zastával funkci výkonného ředitele. Ze svého postu odstoupí 30. června, tedy tři měsíce před oficiálním skončením své smlouvy.
Akcie SI v pátek na NYSE zavíraly na ceně 125,15 USD.



Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
