...již brzkých hodinách výsledky spotřebitelské důvěry v Německu (oček.: 3,5b., předch.: 3,9b.) a v odpoledních hodinách projev jednoho z členů FOMC Frederica Mishkina, který promluví ve Washingtonu o komunikační strategii americké centrální banky. Na ekonomická data bohatá je pak také noc z pondělí na úterý, která přinese z Japonska výsledky růstu výdajů domácností a červnové maloobchodní prodeje, které by se po květnovém růstu o 0,2% měly tentokrát o 0,6% propadat. Úterní seance přinese v průběhu dopoledne výsledky inflace z jednotlivých německých spolkových zemí a následně pak souhrnný ukazatel pro celé Německo, kde by měla inflace červnu stoupat o 0,5% (předch.: 0,3%). V odpoledních hodinách se pak pozornost obchodníků obrátí na Spojené státy, které nabídnou nejdříve výsledky Case-Schillerova indexu, měřícího průměrnou změnu v cenách domů ve dvaceti amerických metropolích (oček.: -16,2%, předch.: -15,3%) a také červencovou spotřebitelskou důvěru, která se má podle analytiků snižovat z 50,5b. na rovných 50b. Asijská seance v noci z úterý na středu si potom pro obchodníky připraví další zajímavá data, v podobě japonské průmyslové produkce (oček.: -1,7%, předch.: 2,8%) a australské dynamiky růstu počtu nově udělených stavebních povolení, kterých má být v červnu o 1% více než v květnu, kdy se jejich počet propadal o 6,5%.
Středeční dopoledne nabídne nejdříve italský PPI a poté červencovou spotřebitelskou důvěru v eurozóně, která má klesat z -17b. na -19b. Následovat budou ve Spojených státech zveřejněné výsledky ADP reportu, který by měl vykázat 58 tis. pokles pracovních míst v soukromém sektoru a pozornost si zaslouží také v noci zveřejněná Britská spotřebitelská důvěra (oček.: -37b., předch.: -34b.) a Australské maloobchodní prodeje, které by v červnu měly stoupat o 0,1% (předch.: 0,7%).
Na fundamenty velmi bohatá však bude zejména druhá polovina týdne. Čtvrteční ráno přinese nejdříve ze Švýcarska výsledky červnové inflace (oček.: -0,5%, předch.: 0,2%) a z Británie pak národní index cen domů, který má klesat o 1,2% (předch.: -0,9%). Dopolední seance pak mezi nejzajímavějšími nabídne také výsledky z německého pracovního trhu, kde by měl klesat počet nezaměstnaných o 20 tis. (předch.: pokles o 38 tis.) a zejména červencovou míru inflace v eurozóně, která je očekávána růst o desetinu na 4,1%.Mimořádnou pozornost si však zaslouží ale i čísla ze Severní Ameriky, která nabídne ve stejný čas květnové výsledky růstu kanadského HDP (oček.: 0,2%, předch.: 0,4%) a především velmi očekávané předběžné výsledky růstu HDP Spojených států za 2Q, které by měly vykázat anualizovaný růst ve výši 2,2% (předch.: 1%). Mezi dalšími americkými výsledky, které však již nebudou mít takovou váhu, jsou poté tradičně zveřejněné počty nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti (oček.: 395 tis., předch.: 406 tis.) a chicagský PMI (oček.: 49b., předch.: 49,6b.). Páteční dopoledne otevřou výsledky britského PMI pro výrobní sektor (oček.: 45,5b, předch.: 45,8b.) a německá dynamika růstu maloobchodních prodejů. Veškerá pozornost se však opět soustředí na Spojené státy, které odpoledne zveřejní veledůležité červencové výsledky z pracovního trhu (NFP), kde by měl i nadále klesat počet pracovních míst, a to o 75 tis., což je o 13 tis horší výsledek než v červnu a zhoršení se má dočkat také míra nezaměstnanosti, která je analytiky očekávána stoupat o jednu desetinu na 5,6%. Ve stejný čas nabídne pracovní trh také výsledky růstu průměrné hodinové mzdy (oček.: 0,3%, předch.: 0,3%) a posledním zajímavějším fundamentem je v pátek červencový ISM pro výrobní sektor, který by se měl propadat z 50,2b. na 49,4b.
Autor: Jaroslav Brychta (jaroslav.brychta@xtb.cz)