Vybíráme z budoucích stránek: Nový trh

09.10.2001 | , Finance.cz
INVESTICE


Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám nabízíme pasáž o jednom kuriozním trhu pražské burzy.

Nový trh je zřejmě nejzajímavějším trhem pražské burzy. Důvodem je jeho neustálá prázdnota. V tomto segmentu se totiž neobchoduje doposud s ani jedním titulem. Trh je určen pro mladé, rychle expandující společnosti, pro podniky se špičkovou technologií. Trh je prázdný možná i pro přísné nároky na emitenty.
Základními podmínkami pro přijetí cenného papíru na nový trh je:

  • výše základního jmění přesahující 10 mil. korun
  • doba podnikatelské činnosti delší než 1 rok
  • počet akcií v emisi vyšší než 100.000 kusů
  • tržní kapitalizace (čili kurs akcie x počet vydaných akcií) alespoň 20 mil. korun
  • podíl emise vydané na základě veřejné nabídky alespoň 15 % na celkové emisi

Emitenti na novém trhu musí kromě toho plnit i informační povinnosti shodné s vydavateli cenných papírů na hlavním a vedlejším trhu. Musí poskytovat čtvrtletní a roční hospodářské výsledky, zasílat informace z valných hromad a s vlivem na kurs, dodávat výroční zprávy. Na rozdíl od ostatních trhů připravuje emisi a ručí za plnění informační povinnosti emitenta tak zvaný patron, což je vybraný člen burzy.

Žádné kurzy ani jiná data agentury Reuters vám zde nemůžeme nabídnout. Na první emisi nového trhu se stále čeká.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.