Vybíráme z budoucích stránek: Průměrování

10.10.2001 | , Finance.cz
INVESTICE


Stránky kapitálového trhu se od příštího týdne změní. Najdete na nich mnohem více informací ze světa akcií a burz. Jako malý "předkrm" vám dnes nabízíme pasáž o jedné zajímavé akciové strategii.

Neděste se poklesů akcií pod cenu, za kterou jste je na burze nakoupili. Nízké ceny mají v sobě jedno plus: je možné dokoupit velmi levně další kusy akcií a zvýšit tak Váš podíl na akciové společnosti. To je sice pěkné, ale při hlasování na valné hromadě Vám to asi moc nepomůže, jestli budete mít 10 nebo 25 kusů akcie, když jich velcí akcionáři mají tisíce!

Co je ale pozitivní, to je možnost zprůměrovat cenu za jednu akcii na nižší než původní hodnotu. Průměrování má dvě základní podmínky:

  • Na dokupování musíte mít k dispozici volné peněžní prostředky.
  • Kurzy na burzách cenných papírů musí někdy vzrůst.

Bude asi lépe, když si strategii vysvětlíme na příkladě. To ale až od pondělí na nových stránkách o akciích a burzách ! Sledujte dále sekci kapitálového trhu !Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.