Co dělat, když chci koupit akcie?

Finance.cz

Zadejte prostřednictvím formuláře, telefonicky, mailem či po internetu příkaz k nákupu akcií. Uveďte název akcie, počet kusů akcií, případně i limitní cenu, kterou jste ochotni ještě pro nákup akceptovat.

 

A to je vše, teď jen sledujte, jak vaše investice roste. Nebo klesá? To záleží na tom, kdy jste do trhu vstoupili, kdy jste akcii koupili. Rozhodně nekupujte v době silného růstu! To už může být pozdě. Nejvhodnější okamžik je těsně před dosažením dna. Má to ale háček: Jak poznat, že kurzy jsou právě teď na minimální úrovni...

Předpoklad: Z tisíců a tisíců akcií obchodovaných nejen na Burze cenných papírů Praha, RM-Systému, ale i v zahraničí již máte vybránu konkrétní akcii ke koupi.

 • Zajděte do sídla společnosti obchodující s cennými papíry nebo do vaší banky. (Pozor! Někteří obchodníci umožňují řešit proces uzavírání smlouvy korespondenčně či po internetu. Můžete ušetřit čas a obuv.) 
 • Vezměte s sebou občanský průkaz.
 • Neuškodí, pokud přiberete poslední výpis ze Střediska cenných papírů („modrý papír“).
 • Uzavřete smlouvu upravující podmínky mezi Vámi jako klientem a obchodníkem s cennými papíry. Pozor! Smlouvy si můžete nechat poslat poštou či faxem. Potom je ale nutné nechat notářsky ověřit vlastní podpis a také smlouvu odeslat zpět obchodníkovi s cennými papíry.
 • Složte požadované množství peněz na účet obchodníka s cennými papíry. Pozor! Ptejte se na přesné číslo účtu, kód banky, variabilní, resp. specifický symbol, aby Vaše platba proběhla hladce.
 • Zadejte prostřednictvím formuláře, telefonicky, mailem či po internetu příkaz k nákupu akcií
 • Uveďte název akcie, počet kusů akcií, případně i limitní cenu, kterou jste ochotni ještě pro nákup akceptovat. Pozor! Pokud hodláte nakupovat častěji, využívejte služeb osobního makléře. Komunikujte s ním telefonicky, mailem nebo cestou internetu.
 • Po provedení nákupu akcií obdržíte potvrzení (konfirmaci), ze kterého se dovíte, co a za kolik jste nakoupili.
 • Nakoupené akcie Vám jsou připsány na klientský účet u obchodníka s cennými papíry.
 • Rozdíl mezi cenou akcií a výší složených peněžních prostředků může zůstat na klientském účtu u obchodníka s cennými papíry nebo bude poukázána převodem na váš bankovní účet.
 • Kupte si další akcie!

Obchod s akciemi je zábavný, i když trochu riskantní. Dokonce dlouhodobě vynáší!

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář
 
 
 
 
Články Investujme.cz

Zobrazit další články
Články Firemnífinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavé štítky

Zobrazit další štítky
Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků
Slovnik.finance.cz

Zobrazit další slova
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Firmy - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy