Burza: Čeká nás další růst?

22.10.2001 | , Finance.cz
INVESTICE


Burza dnes potěšila řadu investorů a měřeno indexem PX-D si připsala 0,69 % kladného zhodnocení. Přestože ve svém výhledu zůstávám nadále spíše optimistou, a to zejména s ohledem na nejbližší budoucí vývoj ve Spojených státech, nelze však přehlížet ani příliš rychlý růst některých akcií obchodovaných v systému SPAD. 

 Zde se přímo nabízí možnost postupných korekcí, ale přesto, jak jsem již uvedl, chci zatím věřit v zachování současného trendu. Několikadenní růst akcií elektrárenské společnosti ČEZ dnes nastínil narůstající ochotu prodávat a realizovat zisk, je možné, že v příštích dnech přávě tento titul zaznamená zmiňovanou korekci. K životu se dnes probudily akcie Č.Radiokomunikací a 4,5 % nárůst vynesl jejich cenu nad 310,- Kč. Komerční banka stagnovala s minimem obchodů a z celkového pohledu lze očekávat i další mírné posílení, zatím stále platí držet. Český Telecom testuje trpělivost investorů již druhý týden kolem intervalu   255 - 270,- Kč. Myslím si, že pokud opravdu celková nálada vydrží nadále pozitivní, může zanedlouho prorazit i hranici odporu mezi 270-280,- Kč a přiblížit se ke 300,- Kč. Unipetrol se zřejmě vlivem nových událostí může pohybovat na stejné vlně optimismu a jeho cena by mohla chvilku posilovat. Asi teď více než kdy jindy by mělo platit mít zainvestováno a pouze sledovat a vyhodnocovat nové události, protože nebýt v tom se nemusí vyplatit.

Všechny akcie obchodované na pražské burze mají svůj kurz a svůj trend. Proč vše nesledovat na jednom místě?Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.