Velký denní nárůst cen hovězího

16.11.2001 | , Finance.cz
INVESTICE


Futures živého dobytka připraveného na porážku zaznamenal nejvyšší denní nárůst za poslední měsíc. Očekává se, že stoupne poptávka po hovězím za ceny, které se pohybují na více než dvouletém minimu.

Futures živého dobytka připraveného na porážku zaznamenal nejvyšší denní nárůst za poslední měsíc. Očekává se, že stoupne poptávka po hovězím za ceny, které se pohybují na více než dvouletém minimu. Ceny hovězího ve velkoobchodech se snížily o 12 procent oproti době před 2 měsíci. Supermarkety a restaurace se tak mohou předzásobit levným masem, aby uspokojily poptávku, která se každoročně zvyšuje v období po americkém svátku díkuvzdání, který Američané letos slaví 22. listopadu. Prosincový futures obchodovaný na Chicago Mercantile Exchange posílil o 2,1 procenta na konečných 64,55 centů za libru. Ceny hovězího, které bývá dražší než vepřové nebo kuřecí se od poloviny září snížily proto, že lidé omezili nákup dražších potravin. Prodejní ceny hovězího byly totiž po téměř celé období léta na rekordní výši.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.