Americký dolar pod tlakem

15.03.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


Americký dolar se včera ze strany eura a japonského jenu dostal pod tlak. Nakonec však byl schopen alespoň z části své ztráty pokrýt.

Americký dolar se včera ze strany eura a japonského jenu dostal pod tlak. Nakonec však byl schopen alespoň z části své ztráty pokrýt. Euro vstoupilo do čtvrtečního obchodování vůči dolaru na 87,56 centech a v průběhu dne se dostalo až na 88,44 centů. Uzavřelo pak den na hodnotě 88,25 centů za euro. Japonský jen včera po vstupu do obchodování na 129,47 jenech během dne posílil až na 128,24 jenů za dolar. Zakončil pak den na 129,16 jenech za dolar. Na dolar negativně působí vzrůstající přesvědčení obchodníků, že američtí představitelé jsou nyní méně nakloněni politice silného dolaru. Například nedávné uvalení dovozních tarifů na ocel lze chápat jako přiznání, že americký domácí průmysl silnou měnou trpí. Včera se tyto obavy ještě zvýšily poté, co Národní asociace průmyslových výrobců schválila usnesení volající po změně v americké měnové politice. Nadhodnocený dolar totiž způsobuje v posledním roce a půl výrazné omezení v exportu amerického průmyslového zboží, což následně vede ke ztrátám pracovních míst v průmyslu.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.