ING rozšiřuje nabídku fondů pro investory

12.04.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


Nizozemská finanční skupina ING rozšířila od 1.dubna nabíku fondů pro retailové klienty. Doposud mohli klienti investovat do fondů denominovaných pouze v korunách. Nová nabídka se týká fondů denominovaných v cizích měnách.

Fondy jsou nabízeny od počátku dubna prostřednictvím finančních poradců ING Nationale-Nederlanden a vybraných makléřských společností vedle podílových fondů denominovaných v českých korunách. Nové fondy jsou vedené v eurech, dolarech a japonských jenech.
 
V tiskové zprávě se vyjádřil Ron van Oijen, předseda výkonné rady ING pro Českou a Slovenskou republiku: "Rozšíření naší nabídky podílových fondů pro drobné investory je součástí naší strategie expandovat na českém trhu retailových služeb. Vedle již etablovaných produktů životního pojištění a penzijního připojištění jsme v závěru loňského roku vstoupili i na retailový bankovní trh prostřednictvím Oranžového konta. Českým drobným klientům chceme nyní dát další možnost jak prostřednictvím 20 kvalitních podílových fondů investovat jejich úspory s jednou z největších evropských finačních skupin - s ING".
 
Podle různého vztahu k riziku si drobní investoři mohou vybrat z 5 dluhopisových fondů, 11 akciových fondů, 3 indexových fondů a jednoho fondu peněžního trhu. Pro investice do jednotlivých ING Fondů se mohou rozhodovat i podle jejich geografického či sektorového zaměření.
 
Počáteční investice je poměrně malá, což může být výhodou při rozhodování investorů. V přepočtu je to přibližně 10 000 korun.
 
A na závěr je zde přehled všech nových fondů skupiny ING:
 

Jméno fondu

Měna

                  Akciové fondy (geografické zaměření)

ING EMU Equity

EUR

ING European Equity

EUR

ING European Small Caps

EUR

ING (L) Invest World*

EUR

ING North America

USD

ING Japan

JPY

ING Český akciový fond*

CZK

                   Akciové fondy (sektorové zaměření)

ING Global Real Estate

EUR

ING IT

USD

ING (L) Invest Biotechnology

USD

ING (L) Invest Chemicals

USD

                  Dluhopisové fondy

ING Euro

EUR

ING Euromix Bond

EUR

ING (L) Renta Fund World

EUR

ING Dollar

USD

ING Český fond obligací*

CZK

                  Indexové „click“ fondy

ING Continuous Click Eurotop 100

EUR

ING Continuous Click S&P 500–USD

USD

ING Český kontinuální click fond Euro Stoxx 50

CZK

                 Fondy peněžního trhu

ING Český fond peněžního trhu*

CZKPomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.