Pondělní hospodářské výsledky dopadly pozitivně

16.04.2002 | , Fio banka
INVESTICE


Včera oznamovala první várka společností v tomto týdnu své hospodářské výsledky. Konkrétně se jednalo o společnosti Bank of America, Citigroup, Continental Airlines, Eli Lilly, Fannie Mae, Handspring, Novellus Systems, Sprint a Texas Instruments.

Pouze dvě společnosti, Citigroup a Handspring nedosáhly očekávaných výsledků, zisk Eli Lilly dosáhl přesně očekávání a zbytek dokázal očekávání překonat (např. Novellus Systems relativně výrazně). Pozitivně vyšel především výhled společností na další období. Žádná z nich nevarovala, Sprint potvrdil dřívější výhled, Eli Lilly a Fannie Mae zvýšily očekávání a zbytek se nevyjádřil. Poslední kritérium, podle kterého sledujeme výsledky, je meziroční změna zisku/ztráty. Podle tohoto kriteria dopadl první den jednoznačně nejhůř, ale to se samozřejmě čekalo. Pouze banky- Bank of America a Citigroup- dokázaly meziročně zlepšit hospodaření, ostatním se to nepovedlo. Nejhůře dopadla aerolinka Continental Airlines, která v loni hospodařila se ziskem 0,16 USD na akcii a letos zaznamenala ztrátu 1,79 USD na akcii. Po událostech 11. září to ale není překvapením. Jako celek můžeme hodnotit první ohlašovací den pozitivně.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.