Spready vládly v lean hogs

19.04.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Jarní a letní kontraktní měsíce na lean hogs na Chicago Mercantile Exchange zakončily včerejší obchodní seanci výše, když k růstu cen přispívaly spekulace o možném sezónním zlepšení poptávky a cen vepřového.

Jarní a letní kontraktní měsíce na lean hogs na Chicago Mercantile Exchange zakončily včerejší obchodní seanci výše, když k růstu cen přispívaly spekulace o možném sezónním zlepšení poptávky a cen vepřového. Hlavním rysem čtvrtečního obchodování byla velká aktivita spreadových obchodů. Tyto spready přinášely podporu cen červnovému kontraktu, zatímco negativně působily na říjnové a prosincové kontraktní měsíce. Scénář spreadových obchodů byl založen na indiciích, že sezónní růst cen se nejvíce projeví právě u červnových futures. Společnost Man Financial a Rosenthal shodně každý nakoupili 400 červnových kontraktů a prodali stejné množství kontraktů prosincových. Mimo spreadové obchody pak spekulativní účty včera dále uzavíraly své krátké pozice. Podle obchodníků s vazbami na promptní trhy se ceny všech vepřových produktů zlepšují a směřují k vyšším hodnotám. Tyto informace vytvořily fundamentální základnu pro cenový růst.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.