Uzavírání krátkých pozic v cukru

22.04.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures kontrakty na cukr v pátek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange významně posilovaly, když fondy uzavíraly své krátké pozice a výrazně tak nakupovaly.

Futures kontrakty na cukr v pátek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange významně posilovaly, když fondy uzavíraly své krátké pozice a výrazně tak nakupovaly. Květnový kontraktní měsíc, jehož obchodování bude ukončeno 30. dubna, posílil o 42 bodů na konečných 6,17 centů za libru, zatímco červencový futures uzavřel na 5,59 centech za libru, výše o 39 bodů. Již během čtvrteční seance minulého týdne došlo u květnového kontraktu k významnému poklesu v ukazateli otevřených pozic, když ten se vůči středě snížil o 2 987 lotů na 47,538 lotů. U červencového kontraktního měsíce pak ve stejnou dobu došlo k růstu otevřených pozic o 912 na 72 751 kontraktů. Toto naznačuje, že obchodníci své krátké pozice před expirací květnového futures nejen uzavírají, ale rovněž rolují do vzdálenějších měsíců. Čínští dovozci v minulém týdnu oceňovali thajský surový cukr a zřejmě budou nakupovat. Nabídka cukru z Brazílie je v poslední době velice nízká, což se ovšem změní v příštím měsíci, kdy na trh dorazí nová úroda. Výše kubánského cukru určeného na vývoz byla omezená hurikánem Michelle, který se nad ostrovem přehnal v loňském roce.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.