Poptávka po rýži je stále vysoká

26.04.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Čtvrteční obchodování s futures kontrakty na rýži na CBOT bylo velice klidné. V úterý příští týden je "first notice day" u květnového kontraktního měsíce, což znamená, že obchodníci, kteří chtějí zůstat v trhu, rolují své pozice do vzdálenějších měsíců.

Čtvrteční obchodování s futures kontrakty na rýži na CBOT bylo velice klidné. V úterý příští týden je "first notice day" u květnového kontraktního měsíce, což znamená, že obchodníci, kteří chtějí zůstat v trhu, rolují své pozice do vzdálenějších měsíců. Na obchodním parketu tak vládnou spreadové obchody. Včera došlo ke zveřejnění údajů o týdenních exportních prodejích. Podle ministerstva zemědělství Spojených států dosáhly čisté prodeje rýže v minulém týdnu 90,1 tisíc tun, což je o 26 procent výše oproti předcházejícímu týdnu a o 16 procent nad čtyřtýdenním průměrem. Skutečně vyvezeno pak bylo 92,4 tisíc tun rýže, což je o 3 procenta nad čtyřtýdenním průměrem. Hlavními kupujícímu bylo Mexiko, Kuba Guatemala a Haiti. Po 38 týdnech tohoto marketingového roku tak nyní prodeje americké rýže dosahují 98 procent odhadu ministerstva na celý marketingový rok. Prodeje jsou vyšší oproti loňskému roku o 14 procent. Z údajů lze vyčíst, že poptávka je vysoká, k tomu přispívá také fakt, že americká rýže se vyznačuje vysokou kvalitou. Problémem však přesto stále zůstává vysoký stav zásob.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.